Sprawozdanie z VII Mistrzostw Szachowych Dzieci i Młodzieży Dzielnicy VIII

W sobotę 09.12.2018 r. o godzinie 10.00 w Centrum Sportu i Kultury “Sidzina” odbyły się VII z kolei Mistrzostwa Szachowe Młodzieży Szkolnej Dzielnicy VIII o Puchar Przewodniczącego Rady Dzielnicy VIII i Puchar Radnego Osiedla Sidzina za najwyższą klasyfikację zespołową. Organizatorem turnieju byli jak  co roku Osiedlowe Stowarzyszenie Kultury Fizycznej “Orzeł” Sidzina, Centrum Sportu i Kultury “Sidzina”, Rada VIII Dzielnicy Krakowa i Małopolski  Związek Szachowy.
Rozgrywki szachowe miały miejsce w sali konferencyjnej Centrum Sportu i Kultury “Sidzina” .  Rozegrano 7 rund turniejowych prowadzonych przez Sędziego FIDE Mariusza Stanaszka. Turniej rozgrywany był w dwóch grupach wiekowych : szkoły podstawowe oraz gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne. W turnieju uczestniczyło 59 uczniów przede wszystkim ze szkół podstawowych.

W I grupie wiekowej :

I miejsce Jakub Owoc  7, 0 pkt.

II miejsce Tymoteusz Szwajkowski   6, 0 pkt.

III miejsce Wojciech Kowal  6, 0 pkt.

IV miejsce Piotr Kowal   5, 0 pkt.

W II grupie wiekowej :

I miejsce Łukasz Sobelga  5, 5 pkt.

II miejsce Wiktor Sędzimir  5, 0 pkt.

W klasyfikacji drużynowej wygrała Szkoła Podstawowa nr 62, która zgłosiła do turnieju
27 uczniów – uczestników.

Puchary, nagrody rzeczowe oraz dyplomy wręczał Prezes CSiK Sidzina  Wiesław Szczerba . Nagrodę otrzymał również najmłodszy uczestnik turnieju 7 – letni Filip Leżański, z sekcji szachowej prowadzonej przez Pana M. Stanaszka w CSiK Sidzina.

Celem tego typu zawodów jest popularyzacja i podnoszenie poziomu sportu szachowego w Dzielnicy VIII Dębniki. Zauważa się wzrastające  zainteresowanie udziałem w rozgrywkach wśród najmłodszych. Z roku na rok ilość uczestników w rozgrywkach szachowych systematycznie wzrasta co cieszy organizatorów i mobilizuje do organizowania zawodów w następnym 2018 roku.

WSZYSTKIM SERDECZNIE GRATULUJEMY I ZAPRASZAMY ZA ROK

szachy5 17
« z 23 »