FINAŁ KONKURSU MŁODYCH TALENTÓW REFLEKTORY 2016

W środę 7 grudnia 2016r. o godzinie 18.00 w Centrum Sportu i Kultury “Sidzina” odbył się FINAŁ V KONKURSU MŁODYCH TALENTÓW. Organizatorem Konkursu było po raz kolejny Osiedlowe Stowarzyszenie Kultury Fizycznej “Orzeł” Sidzina, Centrum Sportu i Kultury “Sidzina” oraz Rada VIII Dzielnicy.

Spośród 42 uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, licealnych i osiedlowych klubów kultury Dzielnicy VIII, jury w drodze przesłuchań wyłoniło 20 finalistów. Finaliści konkursu wokalnego i recytatorskiego zostali podzieleni na dwie grupy wiekowe: 10 uczniów w I grupie wiekowej od II – IV klasy Szkoły Podstawowej oraz 10 uczniów w II grupie wiekowej od VI klasy SP do I klasy Liceum. Imprezę finałową rozpoczęli młodsi uczestnicy konkursu a po przerwie występowali starsi uczniowie. Dzieci i młodzież naprzemiennie śpiewali wybrane przez siebie do finału piosenki i recytowali wiersze. Publiczność brała udział w losowaniu nagrody publiczności dla najlepszego wykonawcy piosenki i najlepszego recytatora wiersza. W przerwach trwania konkursu czas umilał zespół biesiadny KGB. Po zakończeniu wspaniałych występów naszych finalistów był czas zarówno dla publiczności, która wybierała swoich faworytów jak i dla jury, które miało trudne zadanie do wykonania. Wszyscy finaliści wykazali się perfekcyjnym przygotowaniem. W trakcie obrad jury śpiewał zespół – Krakowska Grupa Biesiadna. Jury w składzie : Elżbieta Garncarczyk – wokalistka zespołu KGB, Aneta Hajewska – portal imprezowy, Grażyna Berchard – nauczycielka, Edyta Firek – nauczycielka, ogłosiło następujący werdykt:

W grupie młodszych uczestników w części wokalnej konkursu:

I miejsce: Kinga Kozieł , kl. II SP 133; “Koci wesoły świat”
II miejsce: Wiktoria Sawicka, kl. IV SP, Klub Osiedlowy Skotniki; “Śpiewam
i  tańczę”
III miejsce: Gabrysia Surlas, kl. II SP 133; ” Kolorowe Dzieci”
IV miejsce: Zuzia Górecka, kl. IV SP 54; “Krakowska Kwiaciarka”

W grupie młodszych uczestników w części recytatorskiej konkursu:

I miejsce: Wiktoria Wcisło, kl. IV SP 66; ” Łyżka”
II miejsce: Natalia Marciniec, kl. III SP 133; ” Dzień dobry KróluZygmuncie”
III miejsce: Hania Pasiok, kl. IV SP 151; ” Epilog do Ballad”
IV miejsce: Hania Citak, kl. II SP 133; ” Mole książkowe”

W grupie starszych uczestników w części recytatorskiej konkursu:

I miejsce: Maja Grabowska, kl. II Gimnazjum, Klub Kultury Soboniowice; ” Ballada o trzęsących się portkach”
II miejsce: Olga Krempicka, kl. II Gimnazjum, Klub Kultury Pychowice;
” Terrorysta, on patrzy”
III miejsce: Natalia Arczyńska, kl. VI SP, Klub Kultury Soboniowice; ” Ptasie plotki”
IV miejsce: Ania Czachurska, kl. I LO, Klub Kultury Soboniowice; ” Sonata Księżycowa”

W grupie starszych uczestników w części wokalnej konkursu:

I miejsce: Julia Gawłowska, kl. VI SP 30; “Preludium”
II miejsce: Małgorzata Bartnik, kl. VI SP 25; ” Bardzo smutna piosenka retro”
III miejsce: Olga Leśkiewicz, kl. I Gimnanzjum 22; ” Uciekali, uciekali”
IV miejsce: Natalia Bogucka, kl. VI SP 30; ” Kocie tango”

Nagrodę publiczności, statuetkę za najlepiej wykonaną piosenkę zdobyła Kinga Kozieł, a najlepiej wyrecytowany wiersz – Maja Sajler.

Nagrody rzeczowe, statuetki, puchary i dyplomy wręczał laureatom, prowadzący uroczystość, Prezes CSiK Sidzina Pan Wiesław Szczerba. Podziękowania za przygotowanie dzieci i młodzieży do Konkursu Młodych Talentów zostały przekazane w tym roku szczególnie Pani Ewie Trzewicarz, instruktorce z Klubu Kultury Soboniowice. Corocznie z Klubu Soboniowice uzdolniona młodzież zajmuje wysokie miejsca i wygrywa w Konkursie Młodych Talentów.

Wyłanianie i promocja uzdolnionych dzieci i młodzieży z najbliższego środowiska, rozwijanie wrażliwości artystycznej, popularyzacja utworów literatury polskiej to główne cele Konkursu Młodych Talentów. V edycja Konkursu REFLEKTORY 2016 wskazuje na zainteresowanie takimi imprezami lokalnymi o szlachetnym charakterze.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY ZA ROK!

008
« z 15 »