Centrum Sportu i Kultury

Szanowni Państwo,

zapraszamy do korzystania z nowoczesnego wielofunkcyjnego obiektu Centrum Sportu i Kultury “Sidzina”, który znajduje się w krakowskim osiedlu Sidzina przy ul. Działowskiego 1 na terenie Dzielnicy VIII Dębniki. Centrum rozpoczęło swoją działalność jesienią 2010 roku. Należy do obiektów Zarządu Infrastruktury Sportowej Urzędu Miasta Krakowa, a operatorem jest Osiedlowe Stowarzyszenie Kultury Fizycznej „Orzeł Sidzina”. Stowarzyszenie samodzielnie utrzymuje działalność oraz infrastrukturę obiektu.

Statut OSKF Orzeł Sidzina

Na terenie naszego obiektu znajdują się:

  • pełnowymiarowe boisko naturalne do gry w piłkę nożną, gdzie gospodarzem od 1978 roku jest Klub Sportowy “Orzeł Sidzina”
  • boisko z nawierzchnią ze sztucznej trawy (45m x 25m) z oświetleniem,
  • pełne zaplecze sanitarne (szatnie, prysznice) dla zawodników klubowych i grających rekreacyjnie.

W nowoczesnym wielofunkcyjnym budynku Centrum działa:ośrodek zdrowia z kontraktem NFZ (lekarze medycyny rodzinnej i pediatra) i gabinet zabiegowy (badania analityczne, opieka pielęgniarska),

  • gabinet rehabilitacyjny Progamed świadczący pełny zakres usług z fizykoterapii, kinezyterapii i masaży oraz konsultacje lekarza ortopedy,
  • sala konferencyjna z pełnym wyposażeniem multimedialnym  (ekran, projektor, nagłośnienie, bezprzewodowy dostęp do internetu) idealna na szkolenia i konferencje,
  • Centrum Stomatologiczne FullDent.

Przestrzeń kawiarni można łączyć z powierzchnią sali konferencyjnej, co daje możliwość uczestniczenia 80 – 100 osób  w spotkaniu.

Organizujemy także imprezy kulturalne, okolicznościowe, eventy na zamówienie z pełnym wachlarzem gastronomicznym, przygotujemy program i realizację dowolnej imprezy.

Prowadzimy również zajęcia plastyczne z elementami ceramiki, balet dla dzieci, zajęcia taneczne, zajęcia szachowe, przyrodniczo – poznawcze, sekcje piłki nożnej oraz Klub Fitness.

To wszystko możecie Państwo znaleźć w odległości 20 minut jazdy samochodem od np. Kampusu UJ lub korzystając z komunikacji miejskiej – dojazd autobusami linii 156, 175 lub 475.

 Zapraszamy do współpracy.